top of page
_13A5609.jpg

"Kariyerim boyunca mesleğim ile ilgili öğrendiğim en değerli bilgi, organizasyonlarda hayal edilen değişimin, ancak insan faktörünün zihnine ve kalbine dokunulduğunda hayata geçebileceği gerçeği oldu.

 

Şirketler, sürekli gelişim ve pozitif değişim yolculuğunda ilerlerken, insan zihni, bedeni, duyguları ve anlam arayışının, resimdeki  asıl kahraman olduğunu unutmamalılar. Sadece birine odaklanmak ne yazık ki yeterli gelmiyor.

Bu inançla, birlikte yol aldığım organizasyonlardaki en önemli hedefimi,

bireylere samimiyetle dokunabilmek ve organizasyonların gelecek resmini bu yolla güzelleştirebilmek olarak tanımlıyorum."

Bana Lead Fit'in hikayesini sorduklarında anlatmayı kolay bulduğum söylenemez.

Dünyanın en zor şeylerinden biri, duyulan tutkuyu kelimelere dökmek olsa gerek...Yine de denemeye değer.

Çünkü Lead Fit, böyle bir tutkuyla doğdu.

Gözde

Hikayesi ve Lead Fit'in Doğuşu

Management Centre Turkiye'de 10 yıldır danışman ve ortak kadrosunda yer alan Gözde, Liderlik, Takım Fasilitasyonu,  İletişim, İlişki Yönetimi, Yönetim Becerileri, Yetkinlik Gelişimi ve Organizasyonel Gelişim alanlarında, bireylerin gerçek potansiyellerini açığa çıkarmalarına destek olmak tutkusuyla çalışıyor. 

Ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra 8 yıl süreyle  Likya Yönetim Akademisi’nin kurucu ortaklığını yapmış, aynı zamanda Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. Aynı üniversitede Eğitim Yönetimi/Planlama alanında doktora çalışmalarına devam ederken, Dünya Bankası ve Avrupa Birliği projeleri aracılığı ile 100'ün üzerinde firmaya dokunma fırsatı bulmuştur.

17 Yıl

100+Firma

 800+Proje

Danışmanlık ve eğitim çalışmalarında, Gestalt, Orsc, Sistem Koçluğu, Psikodrama gibi yöntemleri kullanarak, kariyeri süresince 23 ayrı ülke, 4 kıtada farklı başlıklarda global eğitimler vermiş, 2 yıl süre ile Türkiye Eğitim Enstitüsü direktörlüğünü yürüttüğü Junior Chamber International bünyesinde ulusal ve uluslararası seviyede yönetim kurulu üyelikleri tecrübesi edinmiştir.

Aralarında Finansbank, Denizbank, Garanti Bankası, Turkcell, Vodafone, TEB, HSBC, Eczacıbaşı, Akbank, Coca Cola, Mercedes, Nestle, TeliaSonera, Abdi İbrahim, Jannsen, PMI gibi firmaların da bulunduğu birçok kurumsal firmaya,start-up ve üniversitelere farklı başlıklarda hizmet vermeye devam etmektedir.

Sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak görev yapmakta, Türkiye’nin ilk uluslarası Organizasyonel Gelişim Platformu IODA- International Organization Development Association Türkiye’nin de kurucu başkanlığını yapmaktadır.

 

Uluslararası Organizasyonel Gelişim Konferansına 3 yıl üst üste davet edilen tek Türk konuşmacıdır.

LeadFit

Yeterince fit miyiz?

Buradaki soru 5 kilometreyi kaç dakikada koşabileceğiniz, yüzme hızınız ya da herhangi başka bir fiziksel fitlik seviyesi değil.

Fit Liderlik, tamamen, oyunun içinde, farkında, bilinçli ve kendinin en iyisi olabilme hali ile ilgili...

Bugün liderliğin değişen tanımlarına baktığımızda, hala üzerinde anlaşılamayan pek çok nokta olsa da birkaç başlıkta hem fikiriz.

Liderlik, bir var olma hali. İnsan ve işin kendisi, hatta liderin kendisinin tüm yaşamında bir denge gerektiriyor ve bu sanılanın aksine varılacak bir nokta değil.

Lead Fit, bu yolculukla ilgilenir.

Lead Fit, Gözde'nin tutkuyla katıldığı triatlon ve maraton yarışlarından sonra;

dayanıklılık sporları, iş yaşamında insan, organizasyonel gelişim dinamikleri ve yönetim biliminin birbiriyle olan ortak noktalarını yaşayarak deneyimlemesiyle doğmuş,

yeni nesil gelişim ve öğrenme ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla

çözümler üretmeye başlamıştır.

Lead Fit projelerinde kullandığı yaklaşımlarla, paylaşmaya, birlikte öğrenmeye,

ortak akılda üretmeye, farkındalığı aksiyona dönüştürmeye ve kalıcı değişime niyet eder.

bottom of page